Nie wyrzucaj śmieci do lasu

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie porzucenia śmieci w lasach na terenie gminy Mikstat. W kwietniu dzikie wysypiska pojawiły się w przy drodze wojewódzkiej 447 oraz w lesie w Kotłowie. Sprawcom grożą surowe kary.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce ukrócić wysokimi karami wyrzucanie odpadów w niedozwolonych miejscach. Dlatego projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zawiera propozycje zmian do art. 145 kodeksu wykroczeń. Przepis dotyczy zaśmiecania miejsc publicznych. Proponuje się, by kara wynosiła od 300 do 5 tys. zł. W ekstremalnych sytuacjach sprawcy będą mogli nawet trafić do więzienia na osiem lat oraz zapłacić 5 mln zł kary.

Problem dzikich wysypisk śmieci dotyczy także terenu naszej gminy. W ubiegłym tygodniu ktoś wyrzucił elementy karoserii samochodowych do lasu przy drodze wojewódzkiej 447 z Mikstatu do Antonina, w obrębie sołectwa Mikstat Pustkowie. Sprawa została zgłoszona przez Urząd Miasta i Gminy Mikstat funkcjonariuszom Posterunku Policji w Mikstacie, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Kolejne dzikie wysypisko śmieci zostało zlokalizowane przy lesie na terenie Kotłowa.

Mamy nadzieję, że Policja szybko ustali sprawców, którzy poniosą surowe konsekwencje swoich zachowań.

PK, fot. MPSkip to content