Pożegnanie lata

W sobotę 26 września pomimo niesprzyjającej aury odbyło się spotkanie integracyjne osób skupionych w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”. Na piknik przybyli też zaproszeni przedstawiciele władz miejskich w osobach burmistrza p. Henryka Zielińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikstacie p. Łukasza Dybula.

Niedogodności spowodowane pogodą nie były w stanie przeszkodzić dobremu samopoczuciu uczestników, zwłaszcza że impreza dzięki uprzejmości nadleśnictwa w Przedborowie odbyła się w tamtejszym kompleksie rozrywkowym „Pod Dębem”, gdzie żaden deszcz nie był straszny, bo miejsca do biesiadowania są zadaszone, a gdyby komuś zrobiło się zimno, to mógł się rozgrzać przy rozpalonym ognisku, na którym smażyły się kiełbaski.

Nie samym chlebem wszak człowiek żyje, toteż Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie, który był technicznym organizatorem, postarał się o część artystyczną. Wypełnił ją rockowy zespół działający przy MGOK „Apache band”. Utwory wykonywane przez ten zespół, pochodzące z repertuaru takich zespołów jak Dżem, Deep Purple, czy ZZ Top przypadły wszystkim do gustu.

Można śmiało powiedzieć, że pomimo wcześniejszych obaw związanych z pogodą, impreza się udała. Następne spotkanie stowarzyszenia planowane jest w grudniu.

W. ŚlęzakSkip to content