SOBIERADZIK 2023

13 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Szkolnych uczniów klas IIII „SOBIERADZIK”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas trzecich szkół podstawowych z powiatu ostrzeszowskiego.

Uczniowie reprezentowali: SP z Kaliszkowic Kaliskich, SP z Kaliszkowic Ołobockich, SP nr 2 z Ostrzeszowa, SP z Siedlikowa oraz SP z Mikstatu.

W bieżącym roku SOBIERADZIK przybrał nowoczesną, bardziej atrakcyjną i mniej stresującą formę w postaci zadań i zagadek umysłowych online. Celem konkursu było: zachęcenie uczniów do stałego pogłębiania wiadomości z różnych dziedzin, stworzenie możliwości konfrontacji własnej wiedzy z wiedzą rówieśników, doskonalenie współpracy w grupie, uczestniczenie w konkursie online – nowe doświadczenie, kształtowanie zachowania fair play. Tematyka zadań konkursowych była dostosowana do wieku, możliwości i umiejętności trzecioklasistów, zgodna z podstawą programową. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą wiedzą, logicznym myśleniem i zgodną współpracą.

W tegorocznej edycji:

  • I m. zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. S. Mikołajczyka w Siedlikowie,
  • II m. –  drużyna ze Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie,
  • III m. – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Dąbrowskiej w Ostrzeszowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy wiedzy!

Dziękujemy również nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do zmagań konkursowych.

Organizatorki konkursu: J. Staniszewska, J. Sztukowska, T. Torba

13 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Szkolnych uczniów klas IIII „SOBIERADZIK”.

13 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności Szkolnych uczniów klas IIII „SOBIERADZIK”.Skip to content