Turniej piłki w Mikstacie

Pomimo fatalnie zapowiadającej się pogody związanej z obfitymi opadami deszczu, organizatorzy turnieju, czyli opiekun Orlika, Samorząd Mieszkańców Mikstatu oraz MGOK Mikstat, nie odpuścili turnieju piłki nożnej, który odbył się 18 czerwca na mikstackim Orliku. Nie odpuścili też uczestnicy rozgrywek.

Na turniej zgłosiły  się cztery drużyny – jedna z Mołdawii, jedna z Indonezji, jedna z Ostrowa Wlkp (najmłodsza ekipa), i jedna z Mikstatu. Zmagania toczyły się systemem „każdy z każdym” po piętnaście minut spotkanie.

Po emocjonujących pojedynkach wyłonili się wreszcie zwycięzcy. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Ostrowa Wlkp  o nazwie „Mega Mocni Panowie”, trzecie drużyna z Indonezji (zawodnik tej drużyny otrzymał puchar najlepszego strzelca turnieju), drugie miejsce zawodnicy z Mołdawii. Natomiast najlepszą drużyną w zawodach okazała się drużyna z Mikstatu o nazwie „Minionki”, a bramkarz tej drużyny  otrzymał puchar najlepszego golkipera.

Warto też nadmienić, iż wszystkie mecze sędziował Pan Tomasz Kowalczyk – opiekun Orlika, a nagrody i puchary ufundował Samorząd Mieszkańców Mikstatu.

                                                                                                        autor: W .Ślęzak, foto: W. ŚlęzakSkip to content