W piątek będzie można się przebadać

Podczas spotkania z radnymi burmistrz Henryk Zieliński poinformował, że na jego wniosek wojewoda wielkopolski podjął decyzję o zorganizowaniu w Mikstacie punktu pobrań „drive-thru” do badań w kierunku COVID-19, żeby zabezpieczyć mieszkańcom prawo do niezbędnej profilaktyki.

Burmistrz Mikstatu spotkał się z radnymi w poniedziałek, a tematem rozmowy była sytuacja epidemiologiczna w mieście i gminie w związku z licznymi przypadkami wykrycia koronawirusa. Henryk Zieliński poinformował, że powodowany troską o zdrowie mieszkańców oraz ich prawem do rzetelnej i obiektywnej informacji zwrócił się do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrzeszowie o informację na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej oraz ewentualnych zagrożeń wynikających z epidemii COVID-19 na terenie miasta i gminy Mikstat.

Włodarz miasta rozmawiał także z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem, który na wniosek burmistrza Mikstatu postanowił zorganizować w mieście w najbliższy piątek, 7 sierpnia punkt pobrań „drive-thru” do badań w kierunku COVID-19. Każdy mieszkaniec, który się odpowiednio wcześnie zarejestruje, zostanie bezpłatnie przebadany na miejscu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT REJESTRACJI MIESZKAŃCÓW ORAZ LOKALIZACJI PUNKTU I GODZIN, W KTÓRYCH BĘDZIE MOŻNA WYKONAĆ BADANIE ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE W ŚRODĘ NA STRONIE www.mikstat.pl

W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Policji, który omówił sprawę nadzoru nad osobami, które zostały przez Sanepid skierowane na kwarantannę i obowiązkową izolację.

PKSkip to content