X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP W MIKSTACIE

2 października świętowaliśmy w Szkole Podstawowej im. E. Estkowskiego X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki oraz zachęcanie do utrwalenia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Była to również wspaniała okazja do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym dniu, poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie, ponieważ do akcji włączyło się kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. „Tabliczkową” wiedzę sprawdzaliśmy podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

Egzaminatorami byli uczniowie klas: IIIa, IIIb i IIIc. Tworzyli oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy egzaminowali starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Każda osoba, która bezbłędnie odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.

Serdecznie gratulujemy tym, którzy pomyślnie zdali egzamin podczas X Dnia Tabliczki Mnożenia!

Chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy do udziału w Internetowym konkursie matematyczno – logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA. Rozpoczęcie konkursu 05.10.

Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia relacji – Zobacz film na YouTube

Koordynator:

J. Sztukowska

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP W MIKSTACIESkip to content