MIKOŁAJKOWY WYJAZD UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BISKUPICACH ZABARYCZNYCH DO KINA

W czwartek 7 grudnia uczniowie naszej szkoły z okazji Mikołajek wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Ostrowie Wielkopolskim na seans filmowy pod tytułem „Najpiękniejsze Święta”. Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu.

To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskiej. Film „ Najpiękniejsze Święta”  to opowieść o  9-letniej Stine, która przyjeżdża pociągiem do niewielkiej, górskiej wioski w poszukiwaniu schronienia. Spotyka tam szewca Andersena – zgorzkniałego, samotnego mężczyznę. Spotkanie tej dwójki na zawsze odmieni ich życie. Mała, urocza dziewczynka wprowadzi magię świąt do osady i uświadomi wszystkim, że życie jest najpiękniejsze, kiedy można je dzielić z innymi. Przygody filmowych bohaterów dostarczyły wielu niezapomnianych emocji, które  sprawiły że w oczkach widzów pojawiło się wzruszenie i łezka.  Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się na do restauracji Mc Donalds na małe co nieco .

Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Dzień był wyjątkowo udany ….

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie naszego wyjazdu.

Dominika Dera-KalinaSkip to content