Mikstat w czerwonej strefie

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 rząd wprowadził nowe obostrzenia z podziałem kraju na trzy strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Powiat ostrzeszowski – a więc także miasto i gmina Mikstat – znalazły się w strefie czerwonej, objętej największym rygorem, który zacznie obowiązywać od soboty, 8 sierpnia. Co to oznacza dla mieszkańców?

PO PIERWSZE TRZEBA PAMIĘTAĆ O BEZWZGLĘDNYM PRZESTRZEGANIU NAKAZU ZAKRYWANIA NOSA I UST W MIEJSCACH PUBLICZNYCH PO WYJŚCIU Z DOMU NA ULICACH, CHODNIKACH, SKWERACH, PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH, W PARKACH ITD.!!!

Nakaz noszenia maseczek obowiązuje nadal w placówkach handlowych, lokalach gastronomicznych, urzędach i instytucjach, gdzie konieczne jest także zachowywanie dystansu między osobami. Warto również ograniczyć czas zakupów skupiając się wyborze towarów i produktów rzeczywiście potrzebnych i niezbędnych. Kierujmy się rozsądkiem i ostrożnością w kontaktach między sąsiedzkich, unikajmy dłuższych rozmów na ulicach, chrońmy bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych.

W projekcie rozporządzenia rządu, którego publikację zapowiedziano na czwartek, dla „strefy czerwonej” przewidziano w sumie 11 obostrzeń, które oznaczają m.in.:

– zakaz organizacji koncertów

– zakaz udziału publiczności w imprezach sportowych

– w lokalach gastronomicznych poza obowiązkiem zakrywania ust i nosa będzie obowiązywał limit gości – 1 osoba na 4 m2

– zamknięcie siłowni i klubów fitness

– ograniczenie do 50 liczba osób biorących udział w zgromadzeniach publicznych, w tym w imprezach rodzinnych

– w przypadku wydarzeń religijnych liczba osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego – 1 osoba na 4 m2, 150 osób na zewnątrz (szczegóły na stronie: http://www.psse-ostrzeszow.pl)

PKSkip to content