Nasze szkoły na podium

Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Biskupicach Zabarycznych na drugim miejscu w VI Mistrzostwach w grach i zabawach ruchowych klas I–III w powiecie ostrzeszowskim.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią 9 czerwca 2021 br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rojowie odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego SP w grach i zabawach ruchowych klas I–III organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Ostrzeszowie. Współorganizatorami byli Miasto i Gmina Ostrzeszów, LZS w Ostrzeszowie oraz Zespól Szkolno–Przedszkolny w Rojowie.

W zawodach brały udział szkoły podstawowe z Mikstatu, Biskupic Zabarycznych, Nr 2 z Ostrzeszowa oraz ZSP z Rojowa, które pomyślnie przeszły eliminacje gminne i miejskie w poszczególnych gminach powiatu ostrzeszowskiego. Każda drużyna składała się z 8 zawodników klas I – III (z 4 dziewcząt i chłopców) i rywalizowała w 8 konkurencjach. Były to zabawy zręcznościowe, skocznościowe, biegowe, zwinnościowe, siłowe i rzutne.

W końcowej klasyfikacji zwyciężyła po fantastycznej walce drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 z Ostrzeszowa przed Szkołą Podstawową z Biskupic Zabarycznych i Szkołą Podstawową z Mikstatu.

Skład srebrnej drużyny z Biskupic Zabarycznych: Zuzanna Borowska, Bartłomiej Witoń, Amelia Janiak. Tobiasz Biały, Marcelina Banaś, Alan Witoń, Aleksandra Kammer i Mateusz Pawłowski.

Zwycięzcy otrzymali gratulacje, dyplomy i puchary ufundowane przez Alojzego Kabata, wiceprezesa Szkolnego Związku Sportowego w Ostrzeszowie; wszyscy uczestnicy dostali także drobne nagrody rzeczowe i słodycze.

RKSkip to content