Nowy sponsor mikstackiej Lilii

Firma BUD-AN to sprawdzony w Mikstacie solidny wykonawca dużych przedsięwzięć inwestycyjnych. Od kilku dni to także oficjalny sponsor Klubu Sportowego Lilia Mikstat.

Od wielu lat główny wysiłek finansowy związany z utrzymaniem i rozwojem sportu w Mieście i Gminie Mikstat ponosił samorząd mikstacki, niestety prywatne firmy trudno było namówić do znaczącego, ciągłego wspieranie miejscowej drużyny piłki nożnej i miejscowych UKS-ów.

Dlatego z przyjemnością możemy poinformować, że sytuacja zaczyna się zmieniać i na początku lipca KS Lilia Mikstat pozyskał także znaczącego sponsora prywatnego. Została nim kaliska firma BUD-AN, której właściciel – prezes Robert Wawrzyniak podpisał ze Zbigniewem Kołodziejczakiem, prezesem klubu roczną umowę sponsorską. Podpisy zostały złożone w gabinecie włodarza miasta, w obecności burmistrza Henryka Zielińskiego i Tomasza Maciejewskiego, szefa gminnych inwestycji, który wspiera klub w poszukiwaniu sponsorów i który przeprowadził bezpośrednio rozmowy, których owocem jest obecna umowa. – Cieszę się, że Lilia Mikstat pozyskała znaczącego sponsora, bo to pomoże klubowi w realizacji ambitnych celów. Dotychczas praktycznie cały wysiłek finansowy utrzymania klubu spoczywał na samorządzie lokalnym, natomiast żeby myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywek niezbędne są działania wzmacniające potencjał drużyny – przekonuje burmistrz Henryk Zieliński. Tomasz Maciejewski dodał, iż liczy, że za przykładem kaliskiej firmy pójdą nasi lokalni przedsiębiorcy, z którymi niebawem rozpocznie rozmowy. – Każda deklaracja, każda kwota jest ważna i gdyby udało się stworzyć „siatkę sponsorów”, która w całości podwoiłaby to, co przekaże firma BUD-AN, wówczas można realnie myśleć o awansie do klasy okręgowej, tym bardziej, że zainteresowanie piłką w Mikstacie, od strony widza, jest dość spore, a awans przyczyniłby się do jeszcze większej oglądalności – przekonuje T. Maciejewski.

PKSkip to content