Patrz jak (szybko) jedziesz w Komorowie

Z inicjatywy Tomasza Maciejewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrzeszowskiego, w porozumieniu z Wiesławem Dąbkiem, kierownikiem Powiatowego Zarządu Dróg  w Ostrzeszowie przy drodze powiatowej w Komorowie zamontowane zostały dwa sygnalizatory prędkości zasilane energią słoneczną.

Odcinek drogi powiatowej z Siedlikowa do Mikstatu będzie gruntownie zmodernizowany. Powiat ostrzeszowski pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – To jedna z bardziej uczęszczanych dróg powiatowych, którą codziennie przemieszczają się setki pojazdów. I tak jak dla kierowców ważny jest stan jezdni, tak dla mieszkańców Komorowa najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego zaproponowałem, żeby zanim jeszcze rozpocznie się remont jezdni w Komorowie ustawić przy drodze solarne rejestratory, które sygnalizują kierowcy, z jaką prędkością porusza się jego pojazd. Zamontowane zostały dwa takie urządzenia na najbardziej ruchliwym odcinku drogi powiatowe w tej miejscowości. Obok jest boisko sportowe, siłownia, sala wiejska i sklep spożywczy. Na tym odcinku w Komorowie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Teraz kierowcy jadący zarówno od strony Ostrzeszowa, jak i od strony Mikstatu widzą na dużym wyświetlaczu, którego nie można nie zauważyć, prędkość swojego pojazdu i ewentualnie ostrzeżenie, że jadą za szybko. Takie same urządzenia zostały wcześniej zamontowane przez Powiatowy Zarząd Dróg na tej samej trasie w Siedlikowie – wyjaśnia Tomasz Maciejewski.

Zakup i montaż solarnych sygnalizatorów prędkości przy drodze powiatowej w Komorowie sfinansowano w ramach remontu drogi powiatowej na odcinku od Siedlikowa do Mikstatu.

PK

Sygnalizator pokazuje prędkość, z jaką porusza się pojazd.
Sygnalizator pokazuje prędkość, z jaką porusza się pojazd.

 

ygnalizatory prędkości w Komorowie zamontowano z inicjatywy Tomasza Maciejewskiego (z lewej).
Sygnalizatory prędkości w Komorowie zamontowano z inicjatywy Tomasza Maciejewskiego (z lewej).

 Skip to content