Bieżnia w Mikstacie i ścieżka w Kaliszkowicach Ołobockich

Jeszcze w tym roku na stadionie miejskim w Mikstacie będzie można się ścigać na tartanowej bieżni a w Kaliszkowicach Ołobockich zostanie rozbudowana ścieżka ekologiczna „Małpi gaj”. Samorząd mikstacki pozyskał na te inwestycje dofinansowanie z funduszy europejskich od marszałka województwa wielkopolskiego w wysokości 105 314 zł.

Umowy na dofinansowanie tych projektów podpisali: ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – wicemarszałek Krzysztof Grabowski, ze strony samorządu mikstackiego – burmistrz Henryk Zieliński i skarbnik Teresa Michalak. W spotkaniu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie uczestniczyli także reprezentujący Radę Sołecką w Kaliszkowicach Ołobockich: Justyna Drobnik, Jolanta Mądra, sołtys Roman Dombek i Łukasz Dybul – przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie oraz Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego.

Projekt „Małpi gaj – etap II” w Kaliszkowicach Ołobockich (kwota dofinansowania 30 tys. 880 zł) realizowany będzie w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Drugi projekt, pn. „Bieganie po czerwonym dywanie” (dofinansowanie w wysokości 74 tys. 434 zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) dotyczy budowy na stadionie miejskim w Mikstacie 4-torowej bieżni o długości 100 metrów z nawierzchnią tartanową.

Obie inwestycje trzeba zakończyć w 2022 r.

PK, fot. Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie

Podpisanie umowy o dofinansowanieSkip to content