101 Rocznica Wybuchu Powstania Wlkp.

Co roku 27 grudnia 1 Szczep ZHP Ziemi Mikstackiej im.Powstańców Wlkp bardzo uroczyście obchodzi kolejne rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Powstańcy Wielkopolscy są patronami naszego Szczepu jak i wszystkich naszych drużyn.

W szeregach naszych harcerzy są prawnukowie Powstańców Wielkopolskich którzy brali udział w walkach z Niemcami w ramach 3 Powstańczej Kompani Mikstackiej , 1 Ostrzeszowskiej i 2 Grabowsko-Doruchowskiej. Na cmentarzach w Mikstacie, Bukownicy i Ostrzeszowie spoczywają nasi dzielni pradziadowie którzy nie szczędzili życia ni krwi własnej aby Wielkopolska wróciła do granic Polski . W tym roku udaliśmy się na obchody do Poznania i centralne obchody do Warszawy ale nim wyjechaliśmy na grobach naszych powstańców zapłonęły nasze znicze pamięci.
Harcerze z naszych z drużyn 1 Szczepu w Mikstacie, Bukownicy i Ostrzeszowie bardzo poważnie traktują święto swoich patronów i bardzo licznie uczestniczą w uroczystościach. W tym roku w nagrodę za całoroczną prace wszyscy uczestnicy Poznańskich uroczystości pojechali na baseny termalne na poznańskiej Malcie .Wszyscy wracali bardzo zadowoleni i zmęczeni jednak atrakcje Malty wyczerpały siły naszych harcerzy i w drodze powrotnej większość smacznie spała 🙂

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizowaniu wyjazdu Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy w Mikstacie

FOTO : dh Mirosław NarlochSkip to content