Harcerskie lato

Czas podsumować Cykl Zbiórek Letnich – 2022 r. zorganizowanych przez drużyny 3 WDH z Mikstatu, 4 WDH z Ostrzeszowa, 6 WDH z Bukownicy – wchodzące w skład 1 Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej.

Wybraliśmy po kilka zdjęć z każdego dnia i jak widać po tym, co robiliśmy było bardzo ciekawie Były wycieczki, zabawa i nauka, co przełożyło się na zamknięcie prób na stopnie i sprawności.

Odwiedziliśmy Mini ZOO w Niedźwiedziu, dh Sokoły z Gniazda w Lesznie pod dowództwem dh sier. Kamila Klimaszewskiego poprowadzili zajęcia z taktyki oraz pracy na broni. Harcerze mieli okazję wykorzystać w praktyce to, czego się nauczyli na poligonie paintballowym w Giżycach. Odbyły się zawody strzeleckie z broni długiej i łuku klasycznego. Nie zapomnieliśmy też o wychowaniu duchowym – nasz Kapelan Szczepu ks. kan. Krzysztof Ordziniak odprawił mszę polową. (…)

Odbyliśmy też szkolenie medyczne, które prowadził ratownik medyczny dh Łukasz Klusak z Grabowskiego Centrum Medycznego, któremu też bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wiemy, że nie był to czas zmarnowany, bo każdy harcerz musi umieć ratować życie a ta nauka na pewno nie pójdzie w las .

Harcerze i zuchy zapoznali się też z teorią oraz podstawami nurkowania. Zajęcia praktyczne poprowadził dh Marek Majas ze Szkoły Nurkowania w Opolu na basenie ,,Oceanik” w Ostrzeszowie i mimo odległości dotarł wraz dh Mariolą i przeprowadził super szkolenie i super zajęcia praktyczne (…)

Odbyły się też dwie dalsze wycieczki: jedna do Kopalni Złota i osady górniczej w Złotym Stoku, a druga na Gminne Lotnisko w Świebodzicach, gdzie nasi podopieczni wznieśli się w powietrze na ,,Bocianach” – oczywiście chodzi o nazwę szybowców na których latali Dziękujemy panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Mikstat Henrykowi Zielińskiemu za pomoc w organizacji transportu na te działania  bo bez jego pomocy ciężko było by tak daleko dotrzeć.

Odbył się też spływ kajakowy rzeką Prosną oraz ,,boje” na poligonie paintballowym w Giżycach i tutaj bardzo dziękujemy dh Maciejowi Tarchalskiemu z Przystani Kajakowej ,,Eskapada” w Grabowie n/Prosną za pomoc w organizacji tych przedsięwzięć

Ostatni dzień to egzaminy oraz przyrzeczenie harcerskie i obietnica zuchowa o 24.00, która odbyła się w na terenie strzelnicy Bractwa Kurkowego w Ostrzeszowie. Dziękujemy Bractwu Kurkowemu za miłą gościnę na swoim terenie i ciepłe przyjęcie oraz życzliwość.

Bardzo dziękuję kadrze CZL – 2022: komendantowi Szczepu phm. Mariuszowi Ciechanowskiemu z ogarniecie całości i trzymanie pieczy nad całością działań oraz kadrze działań: dh phm. Katarzynie Orszykowskiej, dh pwd Arturowi Ciechanowskiemu, kadrze młodzieżowej, która zrobiła kawał dobrej harcerskiej roboty, czyli dh Filipowi Dolińskiemu, dh Jakubowi Fras, dh Oli Fras, dh Kacprowi Saturskiemu, dh. Martynie Ciechanowskiej. Wielkie podziękowania dla dh Mirosława Narlocha, który był naszym zaopatrzeniowcem i fotografem – zrobił przez 7 dni ponad 1200 zdjęć, było więc z czego wybierać. (…) Cóż tu mówić z taką ekipą można działać i góry przenosić i o to w harcerstwie chodzi, żeby patrzeć szerzej i dalej niż własny czubek nosa

FOTO dh Mirosław Narloch

Zapraszamy do naszej galerii na Facebooku – przejdź do FacebookaSkip to content