Asfaltowa droga i lipy dla pszczół

Mikstacki samorząd pozyskał kolejne dwie dotacje samorządu Województwa Wielkopolskiego: pierwszą – 123 750 zł na przebudowę drogi w Mikstacie Pustkowiu oraz drugą – 9 900 zł na nasadzenia przy drogach 50 drzew miododajnych. Umowy w sprawie dofinansowania zostały podpisane w miniony piątek, 15 marca br. w Ostrzeszowie.

Kolejna droga gminna jeszcze w tym roku będzie miała nową nawierzchnię asfaltową o szerokości 4 metrów. Umowę w sprawie dofinansowania tej inwestycji z budżetu Województwa Wielkopolskiego podpisali w piątek, 15 marca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Ostrzeszów Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu i Teresa Michalak – skarbnik miasta i gminy Mikstat.  – Chodzi o modernizację kolejnego odcinka drogi łączącej Mikstat Pustkowie z Kotłowem. Planujemy w ramach przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych  położenie asfaltu do końca drogi, która dobiega do niedawno przebudowanej drogi powiatowej w Kotłowie. Pierwszy odcinek drogi w Mikstacie Pustkowiu, na Kędziorach, od strony Przygodziczek, został zmodernizowany w 2022 roku, również przy wsparciu finansowym samorządu Wielkopolski – mówi Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu.

Druga dotacja – w wysokości 9, tys. zł – pomoże w zakupie kolejnych drzew miododajnych. – Dokładamy z budżetu gminy 1,1 tys. zł, co pozwoli nam kupić i nasadzić 50 kolejnych lip drobnolistnych przy drogach gminnych w Mikstacie Pustkowiu oraz w Kaliszkowicach Kaliskich, czyli w miejscach, gdzie usunięte zostały wiekowe, chorujące i zagrażające bezpieczeństwu topole – wyjaśnia Rafał Stodolski z Urzędu Miasta i Gminy Mikstat. Będzie to już trzecie nasadzenie drzew miododajnych w ostatnich latach – poprzednie wykonano w 2018 r. i 2023 r.

PKSkip to content