Gminny Konkurs Recytatorski

To była kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dzieciom”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole w Mikstacie. W konkursie, który odbył się 17 kwietnia br. wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w Biskupicach Zabarycznych, Kaliszkowicach Kaliskich i Kaliszkowicach Ołobockich oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Mikstacie.

Celem konkursu było propagowanie  poezji dziecięcej, rozwijanie swoich zdolności recytatorskich, zachęcanie dzieci do występów na scenie oraz pokaz swoich umiejętności.

Uczestnicy konkursu bardzo dobrze się do niego przygotowali. Opanowali tekst, potrafili swój utwór odpowiednio zaintonować oraz przygotowali dla siebie strój związany z treścią recytowanego wiersza.

Jury w składzie: Urszula Rosada, Iwona Kowalczyk i Anna Domagała po intensywnych obradach przyznało następujące miejsca:

  • I miejsce zdobył Franciszek Majtas z Publicznego Przedszkola w Mikstacie za recytację wiersza „Na straganie”
  • II miejsce  zdobyła Zuzanna Stempniewicz z oddziału przedszkolnego w Kaliszkowicach Kaliskich za recytację wiersza „Dżońcio”
  • III miejsce zdobyła Iga Biegańska z Publicznego Przedszkola w Mikstacie za recytację wiersza „Okulary”

Wyróżnienie zdobyły:

  • Aleksandra Siankiewicz z oddziału przedszkolnego w Kaliszkowicach Ołobockich za recytację wiersza „Pamiętajcie o przecinkach”
  • Julita Gretkiewicz – Litwin z Publicznego Przedszkola w Mikstacie za recytację wiersza „Kotek”
  • Oliwia Grygowska z Publicznego Przedszkola w Mikstacie za recytację wiersza „Abecadło”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w występach na scenie.Skip to content