Sprawozdanie z obchodów I Dnia Wiosny w Kaliszkowicach Ołobockich

Sprawozdanie z obchodów I Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich

 „ Wiosna, wiosna…. wiosna, ach to ty…”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.

W czwartek, 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w kolorach wiosennych. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się częścią artystyczną, podczas której przedszkolaki oraz uczniowie z poszczególnych  klas wyrecytowali piękne wiersze, zaśpiewali radosne piosenki i opowiedzieli o obrzędach związanych z DNIEM 21 MARCA. Następnie uczniowie zaprezentowali bardzo pomysłowe fryzury na sezon wiosenny oraz stworzyli przepiękne wiosenne nakrycia głowy dla swoich wychowawców. Kolejnym punktem imprezy było wykonanie plakatów  przedstawiających wiosenny krajobraz. Wszyscy wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym. Uwieńczeniem tego dnia był korowód z Marzanną na czele.

W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich pożegnali zimę.Skip to content