Więcej zabawy w „Małpim gaju”

W „Małpim gaju” przy Szkole Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich zostały zamontowane nowe huśtawki, zjeżdżalnia i inne przyrządy do zabawy. Samorząd mikstacki pozyskał na nie 30 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś.”

Zakończono drugi etap budowy „Małpiego gaju” w Kaliszkowicach Ołobockich. Projekt został zgłoszony do organizowanego od wielu lat przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” i otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich w wysokości 30 880 zł.

Realizacja projektu kosztowała 44 280 zł, czyli dotacja pokryła 70 % wydatków, natomiast reszta pochodziła z budżetu gminy (3 400 zł) i funduszu sołeckiego (10 000 zł). Mieszkańcy wnieśli swój wkład w postaci robocizny (przygotowanie terenu, demontaż starych urządzeń, montaż kamiennego grilla).

Na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich w „Małpim gaju” zostały zamontowane następujące elementy: zestaw zabawowy z linami, kładką i zjeżdżalnią, huśtawka podwójna i bocianie gniazdo, huśtawka ważka, wioślarz wolnostojący, twister podwójny oraz steper podwójny.

PK, fot. RDSkip to content