Rządowa dotacja na boisko w Kaliszkowicach Kaliskich

Podczas niedzielnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Bralinie radna Barbara Rasiak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Mikstacie i sołtys Kaliszkowic Kaliskich odebrała promesę na ponad 408 tys. na budowę nowego boiska sportowego w Kaliszkowicach Kaliskich.

Zaproszenie na III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi w Bralinie koło Kępna, w niedzielę 13 września otrzymali mikstaccy samorządowcy: Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu, Łukasz Dybul – przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie, Barbara Rasiak i Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego, radny powiatowy z Kaliszkowic Kaliskich. W spotkaniu uczestniczyły także panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kaliszkowic Ołobockich, Przedborowa i Kaliszkowic Kaliskich. Obecni byli też parlamentarzyści i członkowie rządu, m.in.: posłanki Katarzyna Sójka i Andżelika Możdżanowska, Marlena Maląg – minister pracy i polityki społecznej, Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz Łukasz Mikołajczyk – wojewoda wielkopolski.

Podczas niedzielnego spotkania z premierem Mateuszem Morawiecki i Danutą Dmowską-Andrzejuk, minister sportu i turystyki domknięta została sprawa dotacji dla naszej gminy na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kaliszowicach Kaliskich zł. Szef rządu wręczył na scenie na Pólku w Bralinie obietnicę dotacji na kwotę 408 600 zł Barbarze Rasiak, radnej i sołtys Kaliszkowic Kaliskiej. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich z  Kaliszkowic Kaliskich otrzymało medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Samorząd mikstacki jeszcze w poprzedniej kadencji starał się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowego boiska sportowego w Kaliszkowicach Kaliskich. O tę inwestycję od lat zabiegali radni z tej wsi: Zbigniew Walczak i sołtys Barbara Rasiak. Złożony w 2019 roku w resorcie kultury fizycznej wniosek Miasta i Gminy Mikstat o wsparcie finansowe wreszcie zyskał akceptację.

PK, fot. Adam Guz/KPRM, ArchiwumSkip to content