Sprawozdanie z obchodów I Dnia Wiosny

Sprawozdanie z obchodów I Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich

 „ Wiosna, wiosna…. wiosna, ach to ty…”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.

We wtorek, 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w kolorach wiosennych. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od przygotowania wiosennych potraw. Uczniowie stworzyli kolorowe kanapki oraz zdrowe sałatki, które później zjedli ze smakiem. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której przedszkolaki oraz uczniowie z poszczególnych  klas wyrecytowali piękne wiersze, zaśpiewali radosne piosenki i opowiedzieli o obrzędach związanych z DNIEM 21 MARCA.  Kolejnym punktem imprezy było wykonanie plakatów  przedstawiających Panią Wiosnę. Wszyscy wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym. Następnie uczniowie popisali się swoimi zdolnościami wokalnymi, biorąc udział w konkursie karaoke. Uwieńczeniem tego dnia był korowód z Marzanną na czele.

W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kaliszkowicach Ołobockich pożegnali zimę.

To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele. Każda klasa zaangażowała się w pełni.

Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów.

Program obchodów Pierwszego Dnia Wiosny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski.Skip to content