Strażacy na kursie

Strażacy ochotnicy z 10 jednostek OSP z powiatu ostrzeszowskiego szkolą się jak udzielać pierwszej pomocy na kursie w Kaliszkowicach Kaliskich prowadzonym przez tamtejszą jednostkę.

– 15 kwietnia o godzinie 9:00 rozpoczął się cykl szkoleń z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowany przez naszą Jednostkę, będący częścią projektu „Ratujemy z MDP”. Z racji obłożenia obiektu Sali Wiejskiej uroczystościami zdecydowano się na podzielenie części zajęć między obiektem Szkoły Podstawowej. Jednostka OSP dziękuje Dyrektor placówki Pani Irenie Kurek za udostępnienie pomieszczeń, wsparcie i doradztwo przy realizacji przedsięwzięcia – mówi dh Łukasz Łopata, prezes OSP w Kaliszkowicach Kaliskich.

Do pierwszej kwietniowej tury szkoleniowej zapisali się druhny i druhowie z następujących jednostek: OSP Mikstat, OSP Grabów nad Prosną, OSP Myje, OSP Jaźwiny, OSP Kuźnica Grabowska,       OSP Siedlików, OSP Zajączki, OSP Szklarka Myślniewska, OSP Kobyla Góra. Naszą Jednostkę jako gospodarzy w kwietniowym kursie reprezentują druhowie: Grzegorz Ratajski, Robert Strzelec i Łukasz Hałupnik. W sumie w kursie uczestniczą 24 osoby.

Przeprowadzenia obu cykli kursów medycznych podjął się Błażej Piękny z Kalisza – właściciel firmy szkoleniowej Blamed, ratownik medyczny pracujący na co dzień w karetce pogotowia ratunkowego. Firma Pana Błażeja była jednostką szkolącą naszych druhów w kwietniu ubiegłego roku.

Przed rozpoczęciem pierwszego wykładu dh Prezes Łukasz Łopata, przywitał wszystkich przyjezdnych z całego powiatu, podziękował za zainteresowanie i życzył miłego pobytu w Kaliszkowicach Kaliskich, oraz zdobycia tytułu ratownika po ukończeniu kilkutygodniowego kursu.

ŁŁ

Kurs przygotował i prowadzi Błażej Piękny z firmy Blamed.
Kurs przygotował i prowadzi Błażej Piękny z firmy Blamed.
Dh Robert Strzelec oraz druhowie z innych jednostek OSP.
Dh Robert Strzelec oraz druhowie z innych jednostek OSP.
Jednym z wykładowców jest Marcin Woźniak - funkcjonariusz KP PSP Pleszew, siedmiokrotny Mistrz Polski w Ratownictwie Medycznym.
Jednym z wykładowców jest Marcin Woźniak – funkcjonariusz KP PSP Pleszew, siedmiokrotny Mistrz Polski w Ratownictwie Medycznym.

 Skip to content